Przejdź do głównej treści

Infolinia: 793 222 928

Otwórz wyszukiwarkę
Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę Wyczyść Szukaj
Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły
Twój koszyk jest pusty
VOLTAGE

Akumulator AGM Voltage VE12-40 12V 40Ah – zapas energii do zasilania awaryjnego

Przejdź do sekcji Opinie

Zadbaj o zapas energii, zanim zabraknie prądu! Akumulator AGM Voltage VE12-40 12V 40Ah to rezerwa zasilania do kompatybilnych UPS-ów, zasilaczy buforowych i systemów zabezpieczeń. Pomaga podtrzymać pracę ważnych urządzeń podczas awarii sieci — bez konieczności dolewania wody i obsługi elektrolitu.

  • Pojemność 40 Ah — dobierz zapas energii do monitoringu, alarmu lub innych odbiorników.

  • Technologia AGM VRLA — wygodna, bezobsługowa konstrukcja.

  • Terminale śrubowe M6 — stabilne podłączenie odpowiednich przewodów.

  • Projektowana żywotność 6–9 lat przy 20°C — trwałość zależna od warunków i sposobu użytkowania.

Dodaj do koszyka i przygotuj swoją instalację na przerwy w zasilaniu. Przed zakupem sprawdź zgodność zasilacza z akumulatorem AGM 12V 40Ah.

Przejdź do pełnego opisu
Cena 380,00 zł
w tym 23% VAT
szt.
Dostępność:
duża ilość
Czas wysyłki: 24 godziny

Opis

Akumulator AGM Voltage VE12-40 12V 40Ah – zapas energii do zasilania awaryjnego

Przerwa w dostawie prądu nie musi oznaczać natychmiastowego wyłączenia ważnych urządzeń. Akumulator AGM Voltage VE12-40 12V 40Ah stanowi rezerwę energii dla kompatybilnego UPS-a, zasilacza buforowego lub instalacji niskonapięciowej. Bezobsługowa konstrukcja AGM, przyłącza śrubowe M6 i projektowana żywotność 6–9 lat przy 20°C ułatwiają budowę praktycznego systemu podtrzymania. Dobierz go do swojego urządzenia i przygotuj instalację na zanik zasilania.

Najważniejsze korzyści

  • Rezerwa energii dla ważnych urządzeń. Pojemność 40 Ah pozwala zaplanować podtrzymanie zgodnego systemu alarmowego, monitoringu lub zasilacza awaryjnego.
  • Wygodna eksploatacja bez dolewania wody. Technologia AGM nie wymaga uzupełniania elektrolitu, co ogranicza codzienną obsługę.
  • Trwałość określona dla konkretnych warunków. Projektowana żywotność wynosi 6–9 lat przy 20°C lub 5 lat przy 25°C; rzeczywisty wynik zależy od użytkowania.
  • Solidne przyłączenie przewodów. Terminale T6/M6 umożliwiają wykonanie połączeń śrubowych z odpowiednimi końcówkami oczkowymi.
  • Łatwiejszy dobór ładowarki. Określone zakresy napięcia dla pracy buforowej i cyklicznej pozwalają sprawdzić zgodność sprzętu przed zakupem.
  • Znane gabaryty do planowania instalacji. Obudowa o wymiarach 197 × 165 × 170 mm ułatwia ocenę miejsca w szafce lub komorze akumulatorowej.
  • Niewielkie samorozładowanie. Deklarowany poziom do 3% miesięcznie przy 25°C sprzyja przechowywaniu naładowanego akumulatora z okresową kontrolą.

Voltage VE12-40 – akumulator AGM 12V 40Ah dobrany do Twojej instalacji

Zasilanie rezerwowe, które zaczyna się od właściwego akumulatora

Akumulator jest magazynem energii, z którego zgodny zasilacz korzysta po zaniku napięcia sieciowego. W domu może wspierać podtrzymanie wybranych urządzeń, a w firmie pracę systemu zabezpieczeń lub infrastruktury sieciowej. Voltage VE12-40 to model o napięciu nominalnym 12 V i pojemności 40 Ah. Wybierasz go do układu zaprojektowanego dla takiego napięcia, technologii i sposobu ładowania.

Wyobraź sobie wieczorną przerwę w dostawie energii w niewielkim sklepie. Oświetlenie gaśnie, ale prawidłowo dobrane zasilanie rezerwowe może nadal zasilać elementy monitoringu. Aby nagranie rzeczywiście powstało, energii potrzebują wszystkie niezbędne urządzenia: kamery, rejestrator, a czasem również switch. Rola akumulatora polega na dostarczeniu zapasu energii dla całego przewidzianego obciążenia.

Sam VE12-40 nie jest kompletnym UPS-em i nie wytwarza napięcia 230 V. Współpracuje z odpowiednim urządzeniem zasilającym. Takie rozdzielenie elementów daje możliwość dobrania magazynu energii do potrzeb zamiast polegania wyłącznie na fabrycznej pojemności małego zasilacza awaryjnego.

AGM i VRLA – wygodna konstrukcja do codziennej eksploatacji

W technologii AGM elektrolit jest zaabsorbowany w separatorach z włókna szklanego między płytami. To odróżnia ten akumulator od konstrukcji z ciekłym elektrolitem wymagających okresowego uzupełniania wody. W praktyce oznacza mniej czynności eksploatacyjnych i wygodne zastosowanie w instalacjach, do których nie zaglądasz codziennie. Nie trzeba kontrolować poziomu elektrolitu ani otwierać obudowy w celu jego uzupełnienia.

Oznaczenie VRLA odnosi się do zaworów regulujących ciśnienie wewnątrz akumulatora. Konstrukcja ogranicza potrzebę obsługi, ale nie oznacza całkowitej obojętności na warunki pracy. Zapewnij wentylację, prawidłowe ładowanie i miejsce chronione przed nadmiernym nagrzewaniem. Nie zamykaj pracującego akumulatora w gazoszczelnej skrzynce.

AGM nie jest technologią żelową, choć obie należą do rodziny akumulatorów kwasowo-ołowiowych VRLA i bywają potocznie wrzucane do jednej kategorii. Przy wyborze zasilacza lub ładowarki liczy się zgodność konkretnych parametrów, a nie samo ogólne oznaczenie „do akumulatorów bezobsługowych”.

Co oznacza pojemność 40 Ah i jak ją wykorzystać?

Pojemność wyrażona w amperogodzinach pomaga określić ilość ładunku, którą akumulator może oddać w ustalonych warunkach badania. Dla VE12-40 podano 40 Ah w dziesięciogodzinnym teście C10 przy 25°C, do napięcia końcowego 1,80 V na ogniwo. Odpowiada to prądowi testowemu 4 A. Nie jest to jednak obietnica uzyskania dowolnego prądu przez czas wynikający z prostego dzielenia pojemności.

Przy większym obciążeniu użyteczna pojemność akumulatora ołowiowego może być mniejsza. Wynik zmieniają również temperatura, zużycie i próg odłączenia odbiornika. Właśnie dlatego warto dobierać akumulator do realnego poboru prądu, a nie tylko do liczby urządzeń. Dwa zestawy monitoringu z taką samą liczbą kamer mogą mieć inne zapotrzebowanie energetyczne.

Iloczyn napięcia nominalnego i pojemności wynosi 12 V × 40 Ah, czyli 480 Wh. To orientacyjny parametr do porównań, nie gwarantowana energia dostępna na wyjściu UPS-a. Pozwala wstępnie ocenić skalę magazynu energii przed dokładniejszym doborem.

Ile czasu może działać urządzenie na akumulatorze 12V 40Ah?

Czas podtrzymania zależy od łącznej mocy odbiorników, sprawności układu oraz dopuszczalnego rozładowania. Jeśli zasilasz urządzenia przez przetwornicę 230 V, część energii zużywa sama przetwornica. Dodatkowo wraz ze wzrostem obciążenia zmieniają się warunki rozładowania. Dlatego uczciwy dobór zaczyna się od pomiaru poboru mocy lub danych technicznych całego zestawu.

Dla ilustracji: 480 Wh podzielone przez obciążenie 60 W daje matematycznie 8 godzin. To wyłącznie obliczenie idealne, bez strat, ograniczeń pojemności i rezerwy chroniącej akumulator. Nie należy traktować go jako deklarowanego czasu pracy VE12-40. Do projektu potrzebne są charakterystyki rozładowania oraz parametry używanego zasilacza.

Jeżeli zależy Ci na konkretnym czasie, przygotuj listę urządzeń i ich pobór energii. Uwzględnij także tryb nocny kamer, pracę silnika lub chwilowe większe obciążenia. Takie dane pozwolą określić, czy 40 Ah wystarczy, czy lepiej wybrać większy akumulator dopuszczony przez producenta zasilacza.

Praca buforowa – gotowość na przerwę w zasilaniu

W układzie buforowym akumulator pozostaje podłączony do odpowiedniego zasilacza, który utrzymuje jego naładowanie. Gdy zasilanie podstawowe zanika, energia z akumulatora podtrzymuje odbiorniki. To typowy sposób wykorzystania rezerwy w instalacjach zabezpieczeń oraz zasilaniu awaryjnym. Po powrocie napięcia sieciowego zasilacz uzupełnia zużytą energię zgodnie ze swoim algorytmem pracy.

Dla tego modelu zakres napięcia ładowania buforowego przy 25°C wynosi 13,5–13,8 V dla całego akumulatora. Wartość wynika z podanych 2,25–2,30 V na ogniwo. Jest to ważniejsza informacja przy doborze urządzenia niż samo oznaczenie instalacji jako „12 V”. Napięcie nominalne i napięcie ładowania pełnią różne funkcje.

Sprawdź również, czy zasilacz obsługuje pojemność 40 Ah i ma odpowiednią wydajność ładowania. Zbyt mały prąd może wydłużać odbudowę rezerwy po awarii. Odpowiednio dobrany układ powinien zasilać odbiorniki i przywracać gotowość akumulatora w czasie odpowiadającym potrzebom instalacji.

Praca cykliczna i dobór ładowarki AGM

W pracy cyklicznej energia jest pobierana z akumulatora, a następnie uzupełniana przez ładowarkę lub regulator. Dla VE12-40 zakres napięcia ładowania cyklicznego przy 25°C wynosi 14,1–14,7 V. Maksymalny prąd ładowania określono jako 0,3C, co dla 40 Ah daje 12 A. Jest to limit, a nie nakaz stosowania ładowarki o takim prądzie.

Wybierz urządzenie przeznaczone do akumulatorów kwasowo-ołowiowych AGM i porównaj jego pełny profil ładowania z wymaganiami modelu. Znaczenie ma zarówno napięcie, jak i kontrola prądu oraz sposób zakończenia ładowania. Sama zgodność napisu „12 V” na obudowach nie wystarcza. Nie zakładaj też automatycznie zgodności ładowarki przeznaczonej do LiFePO4.

Jeśli planujesz codzienne, głębokie rozładowania, potrzebujesz informacji o trwałości cyklicznej przy danym obciążeniu. Deklarowanych lat żywotności nie można przeliczyć bezpośrednio na liczbę cykli. Przy takim zastosowaniu porównuj akumulatory na podstawie danych o cyklach i warunkach pracy.

Projektowana żywotność 6–9 lat – co naprawdę oznacza?

Dla serii VE podano projektowaną żywotność 6–9 lat przy 20°C oraz 5 lat przy 25°C. Te wartości pokazują, jak istotne są warunki termiczne. Nie są gwarancją, że każdy egzemplarz będzie pracował przez wskazany okres w dowolnej instalacji. Na zużycie wpływają między innymi sposób ładowania, głębokość rozładowań i częstotliwość korzystania z rezerwy.

Dobrym miejscem pracy będzie stabilne podłoże w przestrzeni o umiarkowanej temperaturze, z dala od źródeł ciepła. W kotłowni warto zwrócić uwagę na rzeczywistą temperaturę przy akumulatorze, a nie tylko odczyt termometru po drugiej stronie pomieszczenia. Ustawienie obok gorącej rury lub obudowy urządzenia grzewczego nie służy długiej eksploatacji.

Regularny test podtrzymania pozwala zauważyć spadek użytecznej pojemności przed kolejną awarią. Akumulator może mieć pozornie poprawne napięcie spoczynkowe, a mimo tego zbyt szybko wyłączać odbiorniki pod obciążeniem. W systemie awaryjnym liczy się sprawdzona zdolność do zasilania urządzeń.

Wymiary i terminale M6 – sprawdź zgodność przed zakupem

Obudowa ma długość 197 mm, szerokość 165 mm i wysokość 170 mm; w tabeli technicznej wysokość z terminalami również wynosi 170 mm. Masa to około 13,7 kg. Te informacje pozwalają sprawdzić, czy model zmieści się w planowanej komorze i czy półka lub podstawa zapewni odpowiednie podparcie. Zostaw też miejsce na przewody i wygodny dostęp do połączeń.

Przyłącza T6/M6 są przeznaczone do połączeń śrubowych. Dobierz końcówki oczkowe i przewody odpowiednie do prądu instalacji. Przed montażem porównaj rozmieszczenie biegunów z dotychczasowym akumulatorem. Nawet przy zgodnej pojemności zbyt krótki przewód albo niewłaściwa końcówka mogą uniemożliwić prawidłowe podłączenie.

Nie dobieraj długości śrub ani momentu dokręcania na podstawie samej średnicy M6. Kieruj się instrukcją przyłącza. Prawidłowe, stabilne połączenie ogranicza spadki napięcia i nagrzewanie styków, co ma szczególne znaczenie przy pracy z przetwornicą.

Akumulator do UPS, monitoringu i zasilania urządzeń w domu

Voltage VE12-40 można rozważyć do kompatybilnych zasilaczy awaryjnych i buforowych, jeżeli dopuszczają akumulator AGM 12 V o tej pojemności. W monitoringu należy uwzględnić cały tor zasilania, w tym rejestrator i urządzenia sieciowe. Kamera PoE nie może być podłączona bezpośrednio do akumulatora tylko dlatego, że jest urządzeniem niskonapięciowym. Potrzebuje właściwego układu zasilającego.

W przypadku pompy obiegowej lub sterownika ogrzewania o napięciu 230 V konieczny jest odpowiedni zasilacz awaryjny albo przetwornica. Sprawdź moc ciągłą, prąd rozruchowy, wymagany przebieg napięcia oraz zgodność ładowania z AGM. Akumulator dostarcza energię, natomiast parametry wyjścia dla odbiornika zapewnia elektronika zasilająca.

Nie każdy UPS pozwala zwiększyć pojemność przez podłączenie zewnętrznej baterii. Jeżeli wymieniasz fabryczny akumulator, postępuj zgodnie z dokumentacją UPS-a. Przy instalacji wymagającej 24 V pojedynczy VE12-40 nie stanowi kompletnego zestawu akumulatorowego.

Przechowywanie i przygotowanie na kolejny sezon

Akumulator przechowywany poza instalacją stopniowo traci ładunek. Dla VE12-40 deklarowane samorozładowanie przy 25°C nie przekracza 3% miesięcznie. Nie oznacza to możliwości odłożenia go na dowolnie długi czas bez kontroli. Stan początkowego naładowania i temperatura wpływają na to, kiedy potrzebne będzie doładowanie. W cieplejszym miejscu rezerwę należy kontrolować częściej.

Po zakończeniu sezonowego użytkowania uzupełnij energię zgodną ładowarką i przechowuj akumulator w suchym miejscu z zabezpieczonymi terminalami. Odłącz zbędne odbiorniki, ponieważ nawet mały stały pobór prądu może z czasem doprowadzić do głębokiego rozładowania. Przed ponownym uruchomieniem sprawdź stan obudowy i połączeń.

W gotowym systemie najwygodniej ustalić stały termin przeglądu: przed sezonem grzewczym, wyjazdem lub okresem zwiększonego ryzyka przerw w zasilaniu. Krótka kontrola konfiguracji i próba pod obciążeniem pomagają potwierdzić gotowość całego zestawu.

Jak porównać VE12-40 z innym akumulatorem 40 Ah?

Zacznij od warunków pomiaru pojemności. Wynik podany dla C10 nie jest bezpośrednio tożsamy z wynikiem C20 przy innym napięciu końcowym. Następnie porównaj dopuszczone ładowanie, gabaryty, terminale i charakterystyki rozładowania. Dopiero taki zestaw informacji mówi, czy dwa modele będą dobrymi zamiennikami w konkretnym urządzeniu.

Praktycznymi atutami VE12-40 są bezobsługowa konstrukcja AGM, przyłącza śrubowe i jawnie określone parametry doboru. Pozwalają zaplanować instalację bez zgadywania rozmiaru obudowy lub maksymalnego prądu ładowarki. Przy ocenie trwałości porównuj również temperaturę, dla której podano projektowaną żywotność. Same duże liczby w nazwie oferty nie opisują całego zastosowania.

Przed zamówieniem przygotuj model zasilacza, moc odbiorników i oczekiwany czas pracy. Jeżeli wymieniasz zużyty akumulator, dodaj jego oznaczenie oraz zdjęcie terminali. Dzięki temu łatwiej potwierdzić, że wybierasz odpowiedni element systemu, a nie tylko produkt o podobnej nazwie.

Wybierz priorytetowe odbiorniki i wykorzystaj rezerwę rozsądnie

Przy planowaniu podtrzymania warto rozdzielić urządzenia niezbędne od tych, które mogą poczekać na powrót zasilania. W niewielkim biurze priorytetem może być router oraz urządzenie zapewniające dostęp do internetu. W sklepie ważniejszy będzie zapis obrazu z kamer. Ograniczenie liczby odbiorników pozwala przeznaczyć dostępny zapas energii na funkcje, które rzeczywiście chcesz utrzymać podczas awarii.

Jeśli potrzebujesz zarówno monitoringu, jak i pracy komputera, policz pobór całego zestawu i dopiero wtedy określ wymaganą pojemność. Nie zakładaj, że akumulator wystarczający do kilku małych urządzeń zapewni taki sam czas pracy po dołączeniu kolejnego odbiornika. W instalacjach z przetwornicą uwzględnij również jej własne zużycie energii.

Dobór z rezerwą daje większą swobodę użytkowania. Pozwala uwzględnić chłodniejsze warunki, stopniowe starzenie się akumulatora oraz okresowe zwiększenie obciążenia. Celem jest uzyskanie potrzebnego czasu podtrzymania także w praktyce, a nie wyłącznie w uproszczonym obliczeniu.

Specyfikacja techniczna Voltage VE12-40

ParametrWartość
Marka / modelVoltage / VE12-40
TechnologiaAkumulator kwasowo-ołowiowy AGM, VRLA
Napięcie nominalne12 V
Pojemność nominalna40 Ah; C10, 25°C, napięcie końcowe 1,80 V/ogniwo
Energia nominalna – obliczenie orientacyjne480 Wh (12 V × 40 Ah); nie określa energii użytecznej na wyjściu UPS-a
TerminaleT6, połączenie śrubowe M6
Długość × szerokość × wysokość197 × 165 × 170 mm
Wysokość z terminalami170 mm
MasaOkoło 13,7 kg
ObudowaABS
Napięcie ładowania buforowego przy 25°C13,5–13,8 V (2,25–2,30 V/ogniwo)
Napięcie ładowania cyklicznego przy 25°C14,1–14,7 V (2,35–2,45 V/ogniwo)
Maksymalny prąd ładowania przy 25°C12 A (0,3C)
Projektowana żywotność6–9 lat przy 20°C / 5 lat przy 25°C; nie jest okresem gwarancji
SamorozładowanieDo 3% miesięcznie przy 25°C
Obsługa elektrolituBez uzupełniania wody

Napięcia ładowania dotyczą temperatury 25°C. Przy innych temperaturach należy uwzględnić kompensację zgodną z dokumentacją akumulatora i urządzenia ładującego.

Zastosowanie – dla kogo jest ten akumulator?

  • Właściciele domów: do zgodnych zestawów zasilania awaryjnego wybranych urządzeń.
  • Sklepy i małe firmy: jako magazyn energii dla prawidłowo dobranego UPS-a lub zasilacza buforowego.
  • Instalatorzy systemów zabezpieczeń: do kompatybilnych układów alarmowych i monitoringu po obliczeniu bilansu prądowego.
  • Użytkownicy instalacji sezonowych: do zgodnych odbiorników 12 V z właściwym ładowaniem i ochroną przed nadmiernym rozładowaniem.
  • Osoby wymieniające zużyty akumulator: gdy zgadzają się technologia, napięcie, dopuszczona pojemność, wymiary i złącza.

Zamów zapas energii dopasowany do Twoich urządzeń

Dodaj akumulator AGM Voltage VE12-40 12V 40Ah do koszyka i przygotuj kompatybilną instalację na przerwy w zasilaniu. Sprawdź wymiary, terminale M6 oraz parametry ładowania swojego urządzenia. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze, skontaktuj się ze sklepmodernsystem.pl — podaj model UPS-a lub zasilacza, moc odbiorników i oczekiwany czas podtrzymania.

FAQ – najczęstsze pytania przed zakupem

Czy akumulator Voltage VE12-40 nadaje się do UPS-a?

Tak, jeśli dany UPS dopuszcza akumulator AGM 12 V 40 Ah i zapewnia właściwe ładowanie. Należy sprawdzić także wymiary, terminale i konfigurację całego zestawu baterii. Nie każdy UPS umożliwia podłączenie akumulatora zewnętrznego lub zwiększenie pojemności.

Jaką ładowarkę wybrać do akumulatora AGM 12V 40Ah?

Wybierz ładowarkę do AGM zgodną z parametrami VE12-40. Przy 25°C napięcie dla pracy cyklicznej wynosi 14,1–14,7 V, a dla buforowej 13,5–13,8 V. Prąd ładowania nie powinien przekraczać 12 A. Sprawdź cały profil ładowania, nie tylko napięcie nominalne urządzenia.

Ile godzin wytrzyma akumulator 40 Ah?

Nie ma jednej wartości dla wszystkich urządzeń. Czas zależy od poboru mocy, sprawności zasilacza, temperatury, stanu akumulatora i progu odłączenia. Nominalne 480 Wh jest orientacyjnym wynikiem mnożenia 12 V przez 40 Ah, a nie gwarancją energii dostępnej dla odbiorników.

Czy żywotność 6–9 lat oznacza dziewięcioletnią gwarancję?

Nie. To projektowana żywotność przy 20°C. Dla 25°C podano 5 lat. Rzeczywisty czas eksploatacji zależy od warunków i sposobu użytkowania, a okres gwarancji jest osobną informacją handlową.

Czy AGM to akumulator żelowy?

Nie. W AGM elektrolit jest wchłonięty w separatory z włókna szklanego, a w akumulatorze GEL ma postać żelu. Obie technologie występują w rodzinie VRLA, ale zgodność z ładowarką należy sprawdzać na podstawie parametrów danego modelu.

Czy VE12-40 może zasilać pompę CO?

Może być magazynem energii w odpowiednio dobranym zestawie. Pompa 230 V wymaga kompatybilnego zasilacza awaryjnego lub przetwornicy o właściwym przebiegu napięcia i mocy. Trzeba potwierdzić zgodność z AGM 12 V 40 Ah oraz uwzględnić pobór pompy i pozostałych odbiorników.

Czy akumulator bezobsługowy wymaga kontroli?

Tak. Bezobsługowość oznacza brak potrzeby dolewania wody. Nadal należy kontrolować stan obudowy, połączenia, ładowanie i zdolność do podtrzymania odbiorników. Akumulator potrzebuje właściwej wentylacji i ochrony przed zwarciem.

Opinie

Liczba ocen: 16
Oceń i opisz

Polecane produkty